Porażka Empoli, bramka Zielińskiego!

21 lut 2016, 16:42

W meczu 26. kolejki Serie Sassuolo gościło u siebie Empoli. Cały mecz w zespole gości rozegrali Piotr Zieliński oraz Łukasz Skorupski.

Przed spotkaniem trudno było wyłonić faworyta, gdyż obie drużyny zajmowały miejsca w środkowej części tabeli – Sassuolo plasowało się na 8. pozycji, a Empoli jedną lokatę niżej. W rundzie jesiennej lepsi okazali się piłkarze Marco Giampaolo, którzy zwyciężyli 1:0.

Z początku obie drużyny prezentowały ostrożny futbol. Pierwszą dogodną akcję do strzelenia gola stworzyli goście, ale strzał Massimo Maccarone okazał się za słaby. Kilka minut doszło do dosyć ważnego wydarzenia – czerwoną kartkę już w 31. minucie obejrzał Simone Missiroli, w wyniku czego gospodarze od tej pory musieli sobie radzić w “10”.

Zespół polskich piłkarzy szybko wykorzystał przewagę liczebną. Podanie Riccardo Saponary wykorzystał Piotr Zieliński. Polak otworzył wynik spotkania w 36. minucie.

Od tego czasu Empoli spokojnie mogło kontrolować dalszy przebieg meczu. Jednak Lorenzo Tonelli niepotrzebnie sfaulował, dzięki czemu otrzymał drugą żółtą kartkę i siły na boisku wyrównały się. Gospodarze, podobnie jak wcześniej piłkarze Empoli, dosyć szybko wykorzystali równowagę sił. Niecałe trzy minuty po tym incydencie wyrównał Domenico Berardi. Łukasz Skorupski był w tej akcji bezradny.

Kibice gospodarzy chyba nie mogli sobie wymarzyć lepszego otwarcia drugiej połowy. Już po niecałych czterech minutach od wznowienia gry ze środka boiska na 2:1 podwyższył Gregoire Defrel. Podopieczni Eusebio Di Francesco nie stanęli na laurach i wciąż atakowali. Skutkiem było zdobycie trzeciej bramki. Po raz drugi w tym spotkaniu Łukasza Skorupskiego pokonał Defrel.

Przez dłuższy czas nic ciekawego nie wydarzyło się na boisku. Aż do 69. minuty, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla Empoli. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Massimo Maccarone, który bez większych problemów pokonał golkipera Sassuolo. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianom.

Zwycięstwo gospodarzy powoduje, że awansują oni na 7. miejsce. Z kolei piłkarze Giampaolo spadli na 10. W następnej kolejce obie drużyny zmierzą się z rzymskimi klubami. Sassuolo zagra na wyjeździe z Lazio, a Empoli podejmie u siebie AS Roma.