Wielkie Derby Śląska wygrywa Ruch Chorzów!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:53
21 lut 2016, 19:47

W przedostatnim spotkaniu 23. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze mierzył się u siebie z Ruchem Chorzów. Faworytem byli piłkarze Waldemara Fornalika, którzy do spotkania przystępowali jako 6. zespół ligi. Z kolei Górnik zajmował ostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie lepiej otworzyli gospodarze, którzy stworzyli kilka groźnych akcji. Próbował Kwiek, Sobolewski, ale jednemu i drugiemu zabrakło szczęścia. Wynik 0:0 utrzymywał się w dużej mierze dzięki golkiperowi chorzowian – Matus Putnocky. Później do głosu doszli również gracze Ruchu, ale remis wciąż się utrzymywał.

Kibice na stadionie przy ulicy Roosevelta doczekali się jednak bramki w pierwszej połowie. Ale doczekali się jej nie gospodarze, a goście. Już w doliczonym czasie gry piłkę z rzutu rożnego przedłużył Koj do Oleksego, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Podopieczni Fornalika schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli chorzowianie. Jednak przewagę w grze nie potrafili przenieść na dogodne sytuacje. Przez dłuższy czas na boisku nic ciekawego się nie wydarzyło. Dopiero w 63. minucie Ruch mógł prowadzić 2:0. Mógł, bo Madej trafił w wyśmienitej sytuacji w Magierę.

Jednak chorzowianie dopięli swego w 80. minucie, a dokładniej zrobił to Mazek. Prawy pomocnik Ruchu bez problemu skierował piłkę do pustej bramki. Chwilę po zdobytej bramce mogło już być 3:0 dla gości, ale Zieńczuk nie wykorzystał okazji. Wynik do końca meczu już się nie zmienił.

Zwycięstwo Ruchu sprawia, że Górnik wciąż zamyka ligową tabelę, piłkarze z Chorzowa awansowali na 5. pozycję.