Kuszczak i Białkowski ze zmiennym szczęściem w angielskiej Championship

23 lut 2016, 22:41

Polscy bramkarze ze zmiennym szczęściem rywalizowali dzisiaj na boiskach angielskiej Championship. Tomasz Kuszczak pokonał ze swoim Birmingham pokonał Bolton 1:0, a Ipswich Bartosza Białkowskiego przegrało 0:1 z Hull City. Oba spotkania były rozgrywane w ramach 33. kolejki piłkarskiej Championship.

Birmingham wygrało 1:0 z Boltonem dzięki bramce Donaldsona w 29.minucie. Tomasz Kuszczak nie miał w tym spotkaniu wiele pracy. Bolton zaledwie raz strzelił celnie w bramkę, a strzał ten nie mógł sprawić polskiemu bramkarzowi większych problemów.

Ipswich Town z Bartoszem Białkowskim w bramce niestety poległo na własnym stadionie z Hull City po bramce Diame z 49. minuty. Polski golkiper z powodzeniem interweniował trzykrotnie.

Po tej serii gier Birmingham zajmuje 7.miejsce w tabeli ligowej Championship z 51.punktami na swoim koncie. Drużyna Białkowskiego jest 10. z 48.zgromadzonymi oczkami.