LE: Sromotna porażka Fiorentiny. Kwadrans Błaszczykowskiego

25 lut 2016, 22:55

Tottenham rozbił włoską Fiorentinę aż 3:0 w rewanżowym starciu 1/16 finału rozgrywek Ligi Europejskiej. Błaszczykowski pojawił się na murawie na ostatni kwadrans, ale nie pomógł swojej drużynie.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy dzisiejszymi rywali padł remis 1:1, więc wszystko wskazywało na to, że zobaczymy dziś bardzo emocjonujący mecz.

Niestety tak się nie stało. Angielska ekipa, która wystąpiła dziś w rezerwowym składzie zdecydowanie zdominowała to spotkanie. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie kiedy to bramkarza rywali pokonał Mason. W pierwszej części gry już więcej bramek nie zobaczyliśmy i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 dla Tottenhamu.

Druga część gry nie przyniosła znacznej odmiany w grze gości. Nadal grali pod dyktando świetnie dziś dysponowanych Anglików. Zespół z Londynu podwyższył prowadzenie w 63. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lamela.

Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Rodriguez pokonując…własnego bramkarza.

Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie w 74. minucie meczu. Polak nie pokazał jednak nic ciekawego.

Fiorentina ostatecznie przegrała to spotkanei, aż 3:0 i odpadła z dalszej walki o europejskie trofeum. Losowanie kolejnej rundy rozgrywek odbędzie się w piątek o godzinie 13.