Amkar Perm ogrywa Lokomotiv i melduje się w półfinale Pucharu Rosji! Grał Janusz Gol

2 mar 2016, 16:51

Amkar Perm pokonał na własnym boisku drużynę Lokomotivu Moskwa 3:1 w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Rosji. W zespole gospodarzy wystąpił Janusz Gol, który został zmieniony w 83. minucie meczu, a wcześniej został ukarany żółtą kartką.

W pierwszej połowie to Amkar Perm przeważał na boisku. Więcej strzałów oraz ciekawie konstruowane akcje były jedną z przyczyn, dzięki której to zespół Janusza Gola objął prowadzenie w 27. minucie meczu. Autorem pierwszego trafienia był Prudnikov. Kilka minut wcześniej polski pomocnik został ukarany żółtą kartką za faul na przeciwniku.

Nieco później, bo w 41. minucie gospodarze wyprowadzili kolejny cios. Zajtsev zdobył bramkę na 2:0 i wynik do przerwy się nie zmienił.

W drugiej części spotkania gracze Dynama Moskwa nieco się przebudzili. Stworzyli sobie boiskową przewagę, którą udokumentowali jednak dopiero pod koniec spotkania. Kontakt z rywalem złapał Drahn, jednak to było wszystko, na co było stać drużynę gości.

Jednak cały trud przyjezdnych nie zdał się na nic. W doliczonym czasie gry odpowiedzieli gospodarze pieczętując swoje zwycięstwo w tym meczu. Shavayev wykorzystał rzut karny, który sędzia podyktował w ostatniej akcji meczu.

Dzięki temu zwycięstwu zespół Janusza Gola awansował do półfinału Pucharu Rosji, w którym zmierzy się z Zenitem Sankt Petersburg.