Wysokie zwycięstwo Ajaxu, gol Milika!

6 mar 2016, 16:11

W meczu 26. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Willem II Tilburg 4:0. Jedną z bramek dla klubu ze stolicy Holandii zdobył Arkadiusz Milik.

Ajax, aby utrzymać kontakt z liderem ligi – PSV Eindhoven – musiał zdobyć 3 punkty. We wczorajszym meczu podopieczni Phillipa Cocu pokonali Groningen 3:0.

Na pierwszą bramkę w spotkaniu kibice musieli czekać do końca pierwszej połowy. Amin Younes dośrodkował w pole karne, a w nim polski napastnik posłał futbolówkę za plecy golkipera Willem II. Był to 14. gol Milika w tym sezonie w Eredivisie.

Na początku drugiej połowy piłkarze Franka de Boera dość szybko rozwiali wszelkie wątpliwości o dalszym losie tego meczu. Najpierw na 2:0 podwyższył 19-letni obrońca Riechedly Bazoer. W 60. minucie było już 3:0 po trafieniu Lasse Schone, który asystował przy drugiej bramce. Kilka minut później końcowy wynik spotkania – 4:0 – ustalił Younes.

Dzięki zwycięstwu Ajax znowu przybliżył się do PSV, do którego traci punkt. W następnej kolejce zespół Polaka zagra na własnym stadionie z NEC Nijmegen. Z kolei 15. w tabeli Willem II czeka kolejne trudne spotkanie. Tym razem do w Tilburgu zagra AZ Alkmaar.