Lechia miażdży Jagiellonię!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:51
6 mar 2016, 17:13

W meczu 26. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk gościła u siebie Jagiellonię Białystok. Spotkanie okazało się jednostronne. Gospodarze odnieśli wysokie zwycięstwo – 4:1.

Piłkarze Piotra Nowaka bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Od początku przeszli do ofensywy. Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Flavio Paixao. Portugalczyk wykorzystał podanie Pawła Stolarskiego.

Lechia po strzelonym golu w dalszym ciągu dominowała na murawie. W 19. minucie dobrej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Michał Chrapek. Jednak kilka minut później było już 2:0. Grzegorz Kuświk, po podaniu Chrapka, znalazł się przed Drągowskim i przelobował golkipera Jagiellonii.

Podopieczni Michała Probierza nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Milnkovicia-Savicia. Pierwszą, dobrą sytuację do strzelenia gole mieli 42. minucie, ale futbolówka po strzale Góralskiego przeleciała nad poprzeczką.

Gdańszczanie jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć na 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Paixao.

Choć z początku drugiej połowy gdańszczanie znowu oblegali połowę piłkarzy z Białegostoku to dość nieoczekiwanie goście zdobyli bramkę. Cernych zdobył piłkę od Stolarskiego i pokonał Milnkovicia-Savicia.

Jednak sytuację Jagiellonii pogorszył Jacek Góralski, który w 60. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Haraslina i w konsekwencji musiał opuścić boisko.

Kilka minut później Lechia wykorzystała grę w przewadze. Burliga sfaulował w polu karnym Wawrzyniaka. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Krasić, który bez problemów pokonał Drągowskiego.

Tempo spotkania nieco opadło po 4. bramce Lechii. Jeszcze w końcówce meczu końcowy wynik 5:1 ustalił Paixao, który tym samym ustrzelił hat-tricka.

Gdańszczanie dzięki zwycięstwu awansowali na 8. miejsce. Z kolei podopieczni Probierza spadli na 10. pozycję. W następnej kolejce do Białegostoku zawitają piłkarze z Łęcznej. Z kolei Lechia zagra w Zabrzu.