eLE: Awans zespołu Polaka!

21 lip 2016, 22:52

Zespół Kamila Wilczka- duńskie Brondby awansowało do III rundy eliminacji Ligi Europy. Duńczycy pokonali po rzutach karnych szkocki Hibernian 5:4.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja drużyny gospodarzy. Duńczycy jednak marnowali okazję za okazją i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie z jedną różnicą. Zawodnicy Brondby wciąż byli bardzo nieskuteczni i nie mogli trafić do siatki. Natomiast po jednej z nielicznych kontr bramkę zdobyło Hibernian. Piłkę w siatce po podania McGregora umieścił David Gray. Więcej bramek w regulaminowej części gry już nie zobaczyliśmy i potrzebna była dogrywka (pierwszy mecz 1:0 dla Brondby).

W niej nie było wielu dogodnych sytuacji z obu stron. Widać było, że oba zespoły bały się poważnie zaryzykować i powoli czekały na rzuty karne.

W serii rzutów karnych lepsi okazali się Duńczycy, którzy strzelali bezbłędnie. Jedną z bramek zdobył Kamil Wilczek. Natomiast w drużynie Hibernian karnego nie trafił McGinn i to drużyna Brondby przechodzi do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

Brondby – Hibernian 0:1 (0:0) karne 5:4
Pierwszy mecz: 1:0
Awans: Brondby