A.J. Slaughter bohaterem Gran Canarii. Show polskiego rozgrywającego

Aktualizacja: 10 paź 2022, 17:16
10 paź 2022, 11:01

Gran Canaria pokonała Casademont Saragossa w meczu trzeciej kolejki ACB (88:72). Najjaśniejszą gwiazdą spotkania był bez wątpienia A.J. Slaughter. Polski rozgrywający walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. W zespole Gran Canarii wystąpił również Aleksander Balcerowski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

A.J. Slaughter bohtaerem Gran Canarii

W pierwszej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy ze wspaniałej strony zaprezentował się Aleksander Balcerowski. Wówczas polski środkowy uzyskał 17 “oczek” w 17 minut i zapewnił Gran Canarii zwycięstwo z FC Barceloną (88:85). Tego wyczynu pozazdrościł koledze z drużyny A.J. Slaughter, który grał jak natchniony.

Reprezentant Polski spędził na parkiecie 23 minuty. W tym czasie zgromadził 25 punktów, m.in. pięciokrotnie trafiając z dystansu. Dodatkowo Slaughter zebrał trzy piłki z tablic i zanotował asystę. W potyczce wystąpił również Balcerowski, który zdobył pięć “oczek”. W zespole Casademont Saragossa pojawił się Marcel Ponitka i zakończył potyczkę z dorobkiem 10 punktów.

Nie mamy nic przeciwko temu, aby reprezentanci Polski stawali się gwiazdami swoich zespołów. To świetna sprawa, że coraz częściej Biało-Czerwoni grają pierwsze skrzypce w najlepszych europejskich ligach. Jeśli utrzymają kapitalną dyspozycję, nie musimy drżeć o przyszłość polskiej koszykówki na arenie międzynarodowej.

Gran Canaria aktualnie legitymuje się bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. W tabeli ligi ACB zespół Slaughtera oraz Balcerowskiego zajmuje szóste miejsce. Następne starcie ekipa wymienionych przed momentem zawodników stoczy w tą niedzielę. Przeciwnikami Gran Canarii będzie drużyna Breogan.

Koszykówka 3×3 do lat 23. Biało-Czerwoni mistrzami świata!