Kompromitująca porażka polskich koszykarzy. Zostali rozbici przez Macedonię Północną

26 lut 2024, 22:05

Koszykarze reprezentacji Polski doznali drugiej porażki w eliminacjach EuroBasketu. Biało-czerwoni po fatalnym występie w Sosnowcu zostali rozbici przez Macedonię Północną aż 71:96, pokazując się na przestrzeni całego meczu z bardzo słabej strony.

Fatalne spotkanie polskich koszykarzy

Pierwsza kwarta od pewnego momentu w wykonaniu Polaków była wprost fatalna. Choć prowadzili 14:8, to dali rywalom zdobyć 13 punktów z rzędu i przegrali inauguracyjną część spotkania 16:25. W drugiej kwarcie gra biało-czerwonych nie uległa poprawie, podobnie jak wynik – do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 38:47.

W trzeciej kwarcie było jeszcze gorzej. Polacy nie trafili ani razu przy siedmiu próbach za trzy punkty i w wielu fragmentach wyglądali po prostu bezradnie. Macedończycy bez większego kłopotu wygrali tę część 22:12, po której prowadzili 69:50.

Decydującą kwartę polscy koszykarze rozpoczęli od zdobycia siedmiu punktów z rzędu, ale tak naprawdę był to ich jedyny zryw w tej części spotkania. W kolejnych minutach Macedończycy spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, dzięki czemu bez większego kłopotu wygrali je 96:71.

Polska – Macedonia Północna 71:96 (16:25, 38:47, 50:69)

Pocieszeniem po tym meczu dla Polaków jest to, że jako współgospodarz EuroBasketu mają w nim zapewniony udział. Dotkliwa porażka z Macedonią Północną nie będzie więc mieć większych konsekwencji. Swój następny mecz w eliminacjach ME biało-czerwoni rozegrają dopiero w listopadzie – z Estonią.

ATP w Dubaju: Thriller z trzema tie-breakami, ale Hurkacz wygrywa!