Adam Buksa upolował dublet w Pucharze USA. Cudowne gole Polaka!

12 maj 2022, 12:31

Adam Buksa nie przestaje zachwycać na amerykańskich stadionach. Tym razem Polak popisał się dwoma trafieniami wyjątkowej urody w wygranym przez New England Revolution meczu przeciwko FC Cincinnati 5:1 w ramach Pucharu USA.

Forma polskiego snajpera rośnie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Buksa ponownie zaprezentował kapitalną formę strzelecką na amerykańskich boiskach. 25-latek udowodnił, że jego dyspozycja ze spotkania na spotkanie gwałtownie rośnie i w USA czuje się jak ryba w wodzie. To bardzo dobry prognostyk przed czerwcowymi pojedynkami reprezentacji Polski w Lidze Narodów.

W obliczu problemów Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka, selekcjoner Czesław Michniewicz również może być zadowolony z postawy napastnika New England Revolution.

Adam Buksa upolował dublet w Pucharze USA

Krakowianin pierwszą bramkę zdobył na początku drugiej połowy, gdy wykorzystał idealnie mierzone dośrodkowanie w pole karne. Buksa popisał się efektownym uderzeniem głową, które jeszcze odbiło się od poprzeczki i wpadło do bramki. Tym samym napastnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 3:1.

Natomiast to, co zrobił kilkanaście minut później, wywołało piorunujące wrażenie. Polak otrzymał podanie przed “szesnastką”, wykorzystał bierność defensorów zespołu przeciwnego i huknął technicznie zza pola karnego. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w rywalizacji, w której New England Revolution triumfowali 5:1.

Buksa w bieżącym sezonie wystąpił łącznie w dziesięciu meczach w barwach New England Revolution, strzelając siedem goli oraz notując dwie asysty. 25-latek ma na koncie trzy trafienia w MLS, dwa w Lidze Mistrzów CONCACAF i dwa rozgrywkach Pucharu USA.