Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Adam Nawałka szuka formy Lecha Poznań w Opalenicy

Adam Nawałka szuka formy Lecha Poznań w Opalenicy

0
fot. Maciej Figielek

Zawodnicy Lecha Poznań po ostatnich słabych występach udali się na krótkie zgrupowanie do Opalenicy. Adam Nawałka postanowił zmienić otoczenie, dać piłkarzom nowy bodziec do walki. Poznaniacy muszą zacząć wygrywać, jeżeli chcą się liczyć w walce o tytuł mistrza Polski.

Lech Poznań przegrał dwa spotkania pod rząd. W ostatniej kolejce, na własnym stadionie uległ Górnikowi Zabrze, aż 0:3. Wcześniej doznał porażki w Legnicy. Bilans podopiecznych trenera Nawałki, od powrotu po przerwie zimowej jest, delikatnie mówiąc, niezadowalający. W sześciu meczach, poznaniacy zdobyli tylko sześć punktów. Zawodnicy po meczu z Górnikiem dostali trzy dni wolnego. Sztab postanowił odbudować formę swoich piłkarzy podczas trzydniowego zgrupowania w Opalenicy. W piątek poznaniacy rozegrają sparing z Miedzią Legnica.

Po ostatnim blamażu u siebie, Adam Nawałka wciąż jednak nie spuszcza głowy:
Trudne sytuacje nie deprymują mnie, a wręcz odwrotnie – mobilizują do dalszej pracy. I tego samego oczekuję od mojego zespołu – zapowiedział po tym meczu.

Ponad to, Nawałka nie będzie mógł skorzystać z kilku piłkarzy powołanych do reprezentacji: Roberta Gumnego oraz Duńczyka, Christiana Gytkajera. Z kolei do kadr młodzieżowych powołania otrzymali m.in. Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Klupś i Filip Marchwiński.

Na zakończenie zgrupowania w Opalenicy “Kolejorz” zmierzy się z Miedzią Legnica. Ostatnie spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 3:2 dla legniczan. Sparing będzie zamknięty dla kibiców i mediów.

Komentarze