Strona główna Piłka nożna Adam Nawałka: „Taka jest piłka, trzeba to przyjąć na klatę”

Adam Nawałka: „Taka jest piłka, trzeba to przyjąć na klatę”

0

Po meczu Polski z reprezentacją Kazachstanu wypowiedział się Adam Nawałka. Selekcjoner reprezentacji Polski mówił m.in. o tym, że to chaotyczna gra na boisku zaprowadzona przez Kazachów była powodem utraty dwóch goli.

„Wiemy, co się stało, straciliśmy dwie bramki, kontrolowaliśmy spotkanie w pierwszej połowie i wszystko wyglądało tak, jak założyliśmy. W drugiej były podobne założenia, mieliśmy kontrolować mecz poprzez posiadanie i oczywiście dążyć do strzelenia trzeciej bramki, no ale taka jest piłka. Jeden, drugi błąd w środkowej strefie i później nie było prawidłowych interwencji w obronie, stąd pierwsza bramka, a później już się potoczyło. Już przed meczem ostrzegaliśmy zawodników, żeby nie przejąć tego, co chce nasz przeciwnik czyli chaotycznej gry. Ostrzeżenie było już w pierwszej połowie, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Nie wyciągnęliśmy wniosków, straciliśmy dwie bramki i później Kazachowie grali tak, jak chcieli, czyli głęboką defensywą, a my nie mieliśmy skutecznej recepty na trzecią bramkę.” – powiedział Adam Nawałka.

„Bardzo zależało nam na zdobyciu trzech punktów i wszystko było temu podporządkowane. Jesteśmy rozczarowani wynikiem meczu i będziemy starali się wyciągnąć wnioski. Taka jest piłka, trzeba to przyjąć na klatę i optymalnie się przygotować do kolejnych meczów. Zaraz po meczu, jeśli jest złość sportowa po przegranej, a drużyna jest silna, to chce natychmiast rozegrać kolejne spotkanie. Dlatego ja chciałbym ten następny mecz rozegrać jak najszybciej, ale niestety trzeba czekać miesiąc.” – stwierdził selekcjoner polskiej kadry.

źródło: Polsat Sport

Komentarze