Świetny mecz w Serie B. Adrian Benedyczak z golem i asystą

Aktualizacja: 8 maj 2023, 07:19
1 maj 2023, 16:53

Zaledwie siedmiu minut potrzebował Adrian Benedyczak, aby wpisać się na listę strzelców w meczu Benevento – Parma. Zawodnik doskonale spisał się w poniedziałkowym spotkaniu i do gola dołożył jeszcze asystę. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał natomiast inny z Polaków – Kamil Glik.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świetny mecz Benedyczaka. Gol i asysta w starciu Serie B

Jakiś czas temu Benedyczak zmienił trykot Pogoni Szczecin na barwy włoskiej Parmy. Zawodnik urodzony w Kamieniu Pomorskim zdążył sobie od tego czasu wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce zespołu. Tylko w tym sezonie meldował się na murawie 32 razy. Na swoim koncie w kampanii 22/23 ma siedem goli i dwie asysty.

Swoje statystyki Benedyczak mocno podreperował w poniedziałek. Pierwszego maja rozegrany został mecz Benevento – Parma, podczas którego Polak wpisał się na listę strzelców już w 7. minucie gry. Wówczas doskonałym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Franco Vazquez, a Polak wykorzystał okazję i umieścił futbolówkę w siatce.

Nie był to zresztą koniec dobrej gry Polaka. W 42. minucie napastnik Parmy dołożył asystę. Tym razem 22-latek świetnie zachował się przy trafieniu Dennisa Mana. Tym samym jego drużyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli od odrabiania strat. Camillo Ciano strzelił bramkę kontaktową w 48. minucie meczu. Z kolei w samej końcówce bramkę na 2:2 zdobył Gennaro Acampora. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów. Benevento nadal okupuje jednak ostatnią lokatę w tabeli Serie B.