Mało znany w Polsce, uwielbiany w Walii. Adrian Cieślewicz z kolejnym trofeum

Aktualizacja: 22 sty 2024, 20:50
22 sty 2024, 14:45

Adrian Cieślewicz to polski piłkarz, który bardziej niż w naszym kraju, rozpoznawany jest w Walii. Doświadczony napastnik w barwach tamtejszego The New Saints FC gra od niemal dziesięciu lat. Teraz 33-letni zawodnik wywalczył ze swoim klubem już siedemnaste trofeum.

Adrian Cieślewicz z dwoma golami w finale Pucharu Ligi

Tym razem Adrian Cieślewicz i spółka zgarnęli Puchar Ligi. W sobotę piłkarze The New Saints FC pokonali w finale tych rozgrywek rezerwy Swansea City 5:1. Co więcej, aż dwie bramki strzelił 33-letni zawodnik z naszego kraju.

Polak, który na murawie pojawił się w 73. minucie meczu, zabłysnął w doliczonym czasie gry. Już w jego pierwszej minucie Cieślewicz pokonał bramkarza Swansea Remy’ego Mitchella. Kilka chwil później dołożył swoją drugą bramkę. Tym samym przypieczętował rezultat spotkania.

Łącznie w tym sezonie polski napastnik rozegrał dla swojej ekipy już 26 spotkań. W bieżącej kampanii w barwach The New Saints FC zdobył 11 bramek. Cieślewicz również znakomicie dogrywa kolegom. Na swoim koncie ma już bowiem 7 asyst.

Warto dodać, że Polak barwy The New Saints FC reprezentuje już od sierpnia 2014 roku. W tym czasie biało-czerwony napastnik rozegrał 314 meczów, w których strzelił 85 goli i zanotował 61 asysty. Niezwykle imponująco wygląda również gablota z trofeami 33-letniego zawodnika. Ten wywalczył siedem mistrzostw Walii, pięć pucharów krajowych i pięć Pucharów Ligi.