Adriana Achcińska zachwyciła w Bundeslidze. Piękny gol Polki [WIDEO]

21 lis 2023, 08:39

Sześć bramek mogli obejrzeć kibice w meczu Freiburg – 1.FC Koeln. Spotkanie Bundesligi kobiet zakończył się wynikiem 3:3, a gola szczególnej urody strzeliła Polka Adriana Achcińska. Trafienie cieszy tym bardziej że 21-latka wróciła do gry po poważnej kontuzji kolana.

Dwie Polki z golem. Achcińska i Wiankowska z trafieniami

W spotkaniu Freiburg – 1.FC Koeln na boisku zobaczyliśmy dwie Polki. Poza Achcińską na murawie dobrze prezentowała się również jej klubowa koleżanka, czyli Martyna Wiankowska. Druga z biało-czerwonych zawodniczek również wpisała się na listę strzelców. Pod koniec pierwszej części gry Polka wykorzystała rzut karny.

Achcińska gola zdobyła natomiast w 76. minucie spotkania. Zawodniczka 1. FC Koeln uderzyła wówczas z dystansu. Po drodze do bramki piłka nabrała specyficznej rotacji i całkowicie zaskoczyła bramkarkę Freiburga. Było to trafienie na 3:2. “Polska” drużyna prowadzenia jednak nie utrzymała. W 83. minucie bramkę wyrównującą zdobyła Giovanna Hoffmann.

Dla Achińskiej spotkanie przeciwko Freiburgowi było dopiero drugim meczem w tym sezonie, który rozegrała w całości. To także pierwszy gol zawodniczki w niemieckim klubie. Polka wcześniej miała problem z kolanem i dopiero niedawno wróciła do regularnych treningów.