Ajax gromi, ale Milik może czuć niedosyt…

5 gru 2015, 22:27

Ajax Amsterdam rozbił na własnym stadionie w meczu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie Heerenven aż 5:2! Bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Zawodnicy ze stolicy Holandii strzelanie rozpoczęli już w 12. minucie za sprawą Duńczyka Viktora Fischera, 10 minut później mieliśmy już 2:0, a tym razem bramkę dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Milik, który wykorzystał podanie strzelca pierwszej bramki.

Ajax nie zamierzał jednak zwalniać i już po kolejnych 6 minutach mieliśmy piłkarski nokaut, a egzekutorem tym razem został Niemiec, Amin Younes.

W drugiej połowie Heerenveen uratowało honor, a pierwszą bramkę dla gości w 48. minucie strzelił te Vrede. Nadzieja przyjezdnych nie trwała jednak długo bo po 6 minutach mieliśmy już 4:1, a drugiego gola w tym meczu zdobył Fischer. W 65. minucie takim samym wyczynem mógł pochwalić się Milik, jednak piłka po rzucie karnym nie zatrzepotała w siatce gości. W 73 minucie jednak było już 5:1, a swoje pierwsze trafienie w meczu zanotował Klaassen. Heerenveen zdołało jeszcze odpowiedzieć jedną bramką, którą strzelił również te Vrede, ale to było już wszystko na co dzisiejszego wieczoru było stać przyjezdnych.

W tabeli Eredivisie Ajax prowadzi z przewagą czterech punktów nad drugim PSV. Heerenveen zgromadziło 17 oczek i jest 11.