Ajax znowu liderem Eredivisie, bramki Milika!

3 kwi 2016, 18:28

W ramach 29. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam gościł u siebie PEC Zwolle. Gospodarze wywiązali się z roli faworyta i wygrali spotkanie 3:0. Arkadiusz Milik rozegrał w barwach stołecznej drużyny całe spotkanie i zdobył dwie bramki.

Dla piłkarzy Franka de Boera było to pierwsze spotkanie po śmierci Johana Cruyffa. A to właśnie z Ajaxem Holender zdobył wiele trofeów, między innymi sięgnął trzykrotnie po Puchar Europy. Frank de Boer pytany na konferencji prasowej przyznał, że będzie to wielkie pożegnanie. Tak też się stało.

Gospodarze nie mogli lepiej rozpocząć tego spotkania. Już w drugiej minucie wynik meczu otworzył Lasse Schöne. Asystę przy trafieniu Duńczyka zanotował Nick Viergever.

Jednak kibice zgromadzeni na Amsterdam Arenie byli w pierwszej połowie świadkami jeszcze dwóch goli. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski wykorzystał podanie Bazoera. Jedenaście minut później Milik po raz drugi pokonał van der Harta.

W drugiej części spotkania nie padły bramki. Dzięki trzem punktom Ajax powrócił na fotel lidera. Z kolei Zwolle pozostało na 9. pozycji. Arkadiusz Milik strzelając dwa gole wskoczył do pierwszej “3” najlepszych strzelców Eredivisie. Polski napastnik ma na koncie już 18 trafień. W klasyfikacji wyprzedzają go Vinceent Janssen (20 bramek) z AZ Alkmaar oraz Luuk de Jong (19) z PSV Eindhoven.

W następnej kolejce podopieczni de Boera zmierzą się na wyjeździe z SC Cambuur. Natomiast Zwolle podejmie u siebie Rodę JC Kerkrade.