Ajax postraszył Legię, rozbił wicelidera Bundesligi! Debiut Polaka

Aktualizacja: 8 sty 2017, 02:12
8 sty 2017, 00:24

Ajax Amsterdam rozgromił w towarzyskim spotkaniu sensacyjnego wicelidera Bundesligi RB Lipsk 5:1. Debiut w przegranej drużynie zaliczył Polak.

Do starcia doszło w Portugalii, gdzie obie drużyny przebywają na obozach przygotowawczych. Pojedynek w Algarve lepiej rozpoczęli Holendrzy, w szeregach których brylował Amin Younes. Niemiec w samej pierwszej połowie zaliczył dwa trafienia. Jedno dołożył Kasper Dolberg i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 3:0 dla aktualnego wicemistrza Holandii. Tuż po zmianie stron Younes strzelił kolejnego gola, czym skompletował hat-tricka. Beniaminek z Bundesligi odpowiedział honorowym trafieniem Davida Selke, jednak w 81. minucie wynik ustalił Anwar El Ghazi i podopieczni Petera Bosza zwyciężyli 5:1.

Warto wspomnieć, że w barwach niemieckiej drużyny w 68. minucie na boisku zameldował się Kamil Wojtkowski. Były zawodnik Pogoni Szczecin do zespołu z Lipska trafił w sierpniu 2015 roku, jednak do tej pory grał tylko w rezerwach klubu. Dzisiejszy występ był dla niego pierwszym w seniorskiej drużynie.

Ajax Amsterdam – RB Lipsk 5:1 (3:0)
(Younes 22, 39 i 46, Dolberg 37, El Ghazi 81 – Selke 64)

Ajax już 15 stycznia zmierzy się z PEC Zwolle w 18. kolejce holenderskiej Eredivisie, natomiast 16 lutego czeka ich pierwsze starcie z Legią Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy.