Ajax remisuje, gol Milika

22 lut 2015, 16:36

Arkadiusz Milik w końcu się przełamał i zdobył bramkę dla Ajaxu Amsterdam w meczu 24. kolejki Eredeviesie przeciwko Willem II

Napastnik, który w czwartek dał zwycięstwo Holendrom w meczu Ligi Europy z Legią Warszawa dał prowadzenie swojej drużynie w 37 minucie. Gol Polaka jednak nie dał zwycięstwa gościom, ponieważ w 52 minucie Ali Messaoud strzelił gola na 1:1.

Polak rozegrał całe spotkanie, do tego został ukarany żółtą kartką.

To dziewiąty ligowy gol w siedemnastym spotkaniu 20-latka. Łącznie piłkarz z Tychowa strzelił już 19 goli w 26 spotkaniach tego sezonu. Na swoim koncie ma również 8 asyst.

Po remisie Ajax ma już 14 pkt straty do prowadzącego w tabeli PSV. Piłkarze z Amsterdamu w 7 meczach rundy wiosennej zdobyli zaledwie 11 pkt.

Przypomnijmy, że już w czwartek na stadionu Legii odbędzie się rewanż meczu 1/16 finału LE Legia-Ajax. Mecz ten odbędzie się bez udziału publiczności

22 lutego 2015, 14:30 – Tilburg (Koning Willem II Stadion)
Willem II Tilburg 1-1 AFC Ajax