Albert Rude trenerem Wisły Kraków. “Ma przed sobą wielką przyszłość”

Aktualizacja: 30 gru 2023, 14:55
30 gru 2023, 13:50

Wisła Kraków oficjalnie potwierdziła, że Albert Rudé obejmie pierwszy zespół Białej Gwiazdy. Umowa zawarta została do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia na kolejny sezon. Wybór nowego szkoleniowca skomentował Jarosław Królewski, prezes małopolskiego zespołu.


Albert Rude z bogatym CV. Doktorat i własna szkoła trenerów

Albert Rudé urodził się w 1987 roku w Gironie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę nad własnym rozwojem, zdobywając dyplom nauk o sporcie i broniąc doktorat w Sport Science na Universitat Central de Catalunya. Nowy opiekun Wisły jest również założycielem szkoły trenerów MBP, która prowadzi doradztwo w ponad 15 ligach i federacjach.

Już w grudniu 2015 Rude został asystentem trenera Diego Martina Alonso w CF Pachuca, występującej w Lidze MX. W ciągu trzech lat drużyna zdobyła mistrzostwo kraju czy  wygrała Ligę Mistrzów CONCACAF. W Meksyku pracował również w Querétaro FC Youth czy CF Monterrey. Z kolei w 2020 roku przeniósł się do Interu Miami CF i współpracował z Diego Martinezem Alonso oraz Davidem Beckhamem.

W 2021 roku Albert Rudé objął stanowisko samodzielnego szkoleniowca LD Alajuelense z Kostaryki. Ostatni klub widniejący w jego piłkarskim CV to hiszpański CD Castellón, gdzie dotarł wraz ze swoimi podopiecznymi do play-offów.

Kto mnie choć trochę poznał, doskonale wiedział, że postawię na osobę ze znakomitym przygotowaniem merytorycznym i naukowym, znającym się na tym co najbliższe mojemu umysłowi oraz w to, co wierzę w życiu – napisał w mediach społecznościowych Jarosław Królewski.

Wierzę w nową generację trenerów, którzy dedykują swoje życie temu zawodowi (…) Albert zdecydowanie ma przed sobą wielką przyszłość i jestem przekonany, że pomoże Wiśle Kraków w najważniejszym celem jakim jest awans w tym sezonie do ESA – dodał prezes krakowskiej Wisły.

Asystentem głównego trenera zostanie Mariusz Jop. Do sztabu szkoleniowego, w którym jako asystenci pozostają Kazimierz Kmiecik i Michał Siwierski, dołączy również Eric Lira Fernandez.Lewandowski starł się z Araujo. Barcelona przygotowuje się do drugiej części sezonu [WIDEO]

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA