Aleksander Buksa piłkarzem OH Leuven. “Ogromny potencjał”

23 sie 2022, 13:58

Aleksander Buksa został zawodnikiem belgijskiego OH Leuven. Polski napastnik trafił do nowego klubu z Genoi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Mamy nadzieję, że teraz otrzyma więcej szans do rozwoju dużego talentu, którym dysponuje. Wcześniej medialne wiadomości wskazywały jednak na przeprowadzkę we francuskim kierunku.

Polski napastnik był na celowniku Stade Reims

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Aleksander Buksa związał się z Genoą w 2021 roku po występach w Wiśle Kraków. Na początku wydawało się, że włoska drużyna będzie idealnym miejscem do rozwoju dla Polaka. Niestety, pierwsze obiecujące treningi i aprobata ze strony sztabu szkoleniowego szybko poszły w niepamięć. Ze względu na brak regularnej gry napastnik postanowił, że trzeba poszukać nowego klubu.

Wówczas stał się jednym z trzech kandydatów do występów w Ligue 1, a konkretniej w zespole Stade Reims. Oprócz naszego rodaka wymieniano również Folarina Baloguna z Arsenalu Londyn i Junyę Ito z Genku. Ostatecznie transfer upadł, a władze klubu postawiły na sprowadzenia dwóch wymienionych piłkarzy.

Aleksander Buksa został piłkarzem OH Leuven

Wczoraj belgijskie OH Leuven wydało oficjalny komunikat, że Buksa został ich piłkarzem. 19-latek przeniósł się do nowej drużyny na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu po zakończeniu sezonu. To ważny, a zarazem mądry, ruch ze strony brata Adama Buksy. Zawodnik będzie mógł zbierać kolejne futbolowe szlify.

– Cieszę się, że w Aleksandrze Buksie mamy pierwsze ofensywne wsparcie w tym okienku transferowym. To gracz o ogromnym potencjale – chwalił Polaka trener drużyny, Marc Brys.

Buksa rozegrał zaledwie cztery mecze w barwach Genoi (wszystkie rozpoczynał na ławce rezerwowych), w których nie strzelił gola i nie zaliczył asysty. Teraz na belgijskich boiskach będzie miał doskonałą okazję do tego, aby zanotować więcej minut i pokusić się o bramki.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Aleksander Buksa trafi do Ligue 1? Jeden z trzech kandydatów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA