Aleksandra Mirosław pobiła własny rekord świata! Polka przekracza granice w speed climbingu

Aleksandra Mirosław pobiła własny rekord świata w sportowej wspinaczce na czas. Polka podczas kwalifikacji Pucharu Świata w Seulu uzyskała wynik 6,64 sekundy, poprawiając swoje osiągnięcie z igrzysk olimpijskich w Tokio.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

28-letnia lublinianka to absolutna mistrzyni i specjalistka w konkurencji wspinaczki sportowej na czas. Mirosław w trakcie ubiegłorocznych letnich igrzysk olimpijskich w Tokio wykręciła niesamowity rezultat, wynoszący 6,84 sekundy. Medalu nie zdobyła, ponieważ gorsze wyniki w trzech pozostałych konkurencjach zepchnęły ją na czwartą pozycję. Jednak ówczesne osiągnięcie już uważano za dokonanie nie z tej galaktyki.

Aleksandra Mirosław pobiła własny rekord świata!

Aktualnie polska sportsmenka rywalizuje w zawodach Pucharu Świata w Seulu. Mirosław w kwalifikacjach pokazała, że dla niej niemożliwe nie istnieje. Lublinianka w cuglach wygrała wspinaczkę na czas i ustanowiła nowy rekord globu w tej konkurencji. To przechodzi ludzkie pojęcie! Polka wyśrubowała wynik na poziomie 6,64 sekundy, bijąc własne osiągnięcie z sierpnia 2021 roku z Tokio. Finał rywalizacji w Seulu zaplanowano na godzinę 13:00.

Mirosław to legenda sportowej wspinaczki na czas. W swoim dorobku ma tytuły mistrzyni świata wywalczone w 2018 i 2019 roku oraz brązowy medal z tej imprezy w 2014 roku. Ponadto 28-latka sięgnęła po złoto mistrzostw Europy w tej konkurencji w 2019 roku.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polak Mistrzem Świata! Wojciech Szewczyk najlepszy w bilard 10 bil

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama