Ależ błąd Milika. Czerwona kartka i szybki zjazd do bazy [WIDEO]

27 sty 2024, 19:07

Bardzo szybko, bo już w 18. minucie Arkadiusz Milik zakończył występ w meczu 22. kolejki Serie A przeciwko Empoli. Polski napastnik zasłużenie wyleciał z boiska z czerwoną kartką po tym, jak w niebezpieczny sposób zaatakował jednego z rywali.

Czerwona kartka Milika

Arkadiusz Milik walczy o zaskarbienie sobie zaufania w oczach Massimiliano Allegriego. Po świetnym występie w ćwierćfinale Pucharu Włoch i hat-tricku w meczu z Frosinone (4:0), w dwóch kolejnych spotkaniach Serie A polski napastnik ponownie zasiadał na ławce rezerwowych.

W sobotnie popołudnie Milik dostał szansę od 1. minuty w pojedynku z Empoli w 22. kolejce. Nie nagrał się jednak zbyt długo. Już w 18. minucie niezwykle agresywnie, wyprostowaną nogą zaatakował Alberto Cerriego i arbiter zasłużenie pokazał mu czerwoną kartkę.

Milik pogrzebał szansę na regularną grę?

W kontekście aktualnej sytuacji Milika w zespole “Starej Damy”, czerwona kartka może mieć duże znaczenie. Polski napastnik dzięki występowi od 1. minuty mógł pokazać się z dobrej strony i dać argumenty Allegriemu na to, aby częściej desygnował go do gry od początku.

W obecnym sezonie Serie A Arkadiusz Milik rozegrał już 21 spotkań, ale w ich trakcie przebywał na murawie zaledwie przez 552 minuty. Do tego dochodzą dwa występy w Pucharze Włoch. Jego łączny bilans to pięć bramek i jedna asysta.