Algarve Cup: Porażka Polek w wielkim finale

6 mar 2019, 23:13

Piłkarki reprezentacji Polski po sprawieniu dwóch sensacji w prestiżowym turnieju Algarve Cup po raz pierwszy w historii zagrały w wielkim finale tej imprezy. Rywalkami “Biało-czerwonych” były naszpikowane gwiazdami Norweżki, które niestety nie dały szans naszym reprezentantkom wygrywając pewnie 3:0…

Nasze rywalki już przed rozpoczęciem finału były murowanymi faworytkami i udowodniły to na boisku dominując od pierwszej minuty. Premierowe trafienie w 24. minucie zaliczyła Isabell Lehn Herlovsen. Co ciekawe, jeszcze w pierwszej połowie Polki miały szanse na wyrównanie, ale piłka posłana z rzutu wolnego uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Cecilie Hauståker Fiskerstrand.

W drugiej połowie Skandynawki udowodniły swoja wyższość jeszcze dwukrotnie pokonując Katarzynę Kiedrzynek. Najpierw wynik w 65. minucie podwyższyła Caroline Graham Hansen, a 10 minut później wynik spotkania ustaliła Karina Saevik. Wynik końcowy mógł być jeszcze gorszy, ale w 77. minucie Hansen nie wykorzystała rzutu karnego posyłając futbolówkę w poprzeczkę.

Polska 0-3 Norwegia