Ambitna walka Hamalainena i Arajuuriego. Niemcy lepsi od Finów

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:28
31 sie 2016, 22:44

Reprezentacja Niemiec nie dała szans Finom i pewnie wygrała towarzyskie spotkanie 2:0. Na boisku zameldowało się dwóch piłkarzy z Ekstraklasy.

Skandynawowie przetrwali pierwszą połowę bez straty gola. Rezerwowy skład naszych zachodnich sąsiadów grał dobrze, miał kilka stuprocentowych sytuacji, ale brakowało skuteczności. Kasper Hamalainen dzielnie walczył z aktualnymi mistrzami Świata, ale trener zdecydował się na zmienienie Legionisty na początku drugiej połowy.

W 55. minucie wynik spotkania otworzył Max Meyer, a pod koniec spotkania Mesut Ozil ustalił wynik spotkania na 2:0. Do 82. minuty a boisku przebywał także piłkarz Lecha, Paulus Arajuuri. Mimo błędu ekstraklasowego obrońcy z pierwszej połowy i dwóch straconych goli, Fin może zaliczyć mecz do udanych. Kilka razy skutecznie udało mu się zatrzymać rajdy Ozila i Vollanda.