Amkar ograł wielki Zenit dzięki bramce byłego piłkarza Ruchu Chorzów

12 mar 2017, 11:25

Dobrze radzi sobie w tym sezonie w lidze rosyjskiej Amkar Perm. W meczu 19. kolejki Prjemier Ligi drużyna Janusza Gola sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując 1:0 (1:0) Zenit Sankt Petersburg. Co więcej, trafienie na wagę trzech punktów zanotował piłkarz, którego jeszcze kilkanaście miesięcy temu oglądaliśmy na boiskach Ekstraklasy.

Janusz Gol po raz kolejny wybiegł w podstawowym składzie Amkara. Od pierwszych minut na boisku w ekipie gospodarzy przebywał również były gracz Ruchu Chorzów Rołand Gigołajew i to właśnie on wpisał się na listę strzelców w 33. minucie, wykorzystując błąd defensywy rosyjskiego giganta, którego barwy reprezentował co ciekawe przez kilka lat, występując w zespole młodzieżowym.

Polski pomocnik w 73. minucie został po raz szósty w tym sezonie ukarany żółtą kartką, co nie przeszkodziło mu w wywiązywaniu się ze swoich zadań szczególnie w defensywie, co pozwoliło Amkarowi utrzymać prowadzenie i sprawić ogromną niespodziankę. Wywalczone trzy punkty pozwoliły drużynie polskiego pomocnika awansować na piąte miejsce w tabeli.