Amp Futbol Cup: Polacy na podium. Świetny prognostyk przed Mundialem!

9 wrz 2018, 17:08

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu stanęła na najniższym stopniu podium, w bardzo silnie obsadzonym, towarzyskim turnieju w Warszawie. Biało-czerwoni w meczu o trzecie miejsce pokonali Ukrainę.

Amp Futbol Cup to rozgrywany w dniach 8-9 września towarzyski turniej który jest próbą generalną przed zbliżającym się Mundialem. W sobotę na warszawskim Bemowie toczyły się batalie grupowe o których pisaliśmy tutaj.

W niedzielę o 11:30 podopieczni Marka Dragosza zmierzyli się w półfinale rozgrywek z Anglią. Polacy dzielnie walczyli z aktualnymi wicemistrzami Europy, ale niestety ulegli im 0:1.

Trzy godziny później w spotkaniu o trzecie miejsce biało-czerwoni w świetnym stylu pokonali Ukrainę 2:1 i dzięki temu stanęli na najniższym stopniu podium. Wynik ten z pewnością cieszy gdyż już 27 października w Guadalajarze rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu. Tam nasi brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy zmierzą się w fazie grupowej z Japonią, Kolumbią i Kostaryką. Na poprzedich mistrzostwach globu Polacy uplasowali się tuż za podium.