Anderlecht lepszy od KV Kortrijk bez udziału Teodorczyka

26 lis 2017, 23:41

Drużyna Łukasza Teodorczyka – Anderlecht Bruksela pokonała w ramach 16. kolejki belgijskiej Jupiler League KV Kortrijk 4:0 po bramkach Jewgena Makarenko, Sofiane Hanniego, Andrena Trebela oraz Hamdiego Harbaouiego. Polak nie grał z powodu zawieszenia.

Anderlecht będący na trzeciej pozycji w tabeli już przed rozpoczęciem spotkania był zdecydowanym faworytem do zgarnięcia trzech punktów przeciwko czternastej ekipie gości. Te przewidywania okazały się prawdziwe i drużyna Łukasza Teodorczyka w łatwym stylu pokonała swojego przeciwnika 4:0.

Już w pierwszej minucie spotkania samobójcze trafienie autorstwa Jewgena Makarenko dało Anderlechtowi prowadzenie. Później strzelali już tylko zawodnicy gospodarzy, najpierw w 15. minucie Sofiane Hanni.

Potem długo musieliśmy czekać na kolejne akcje, choć goście grali bardzo ofensywnie. W 73. minucie na 3:0 trafił Andren Trebel który popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego, a wynik ustalił golem na 4:0 w 79. minucie Hamdi Harbaoui.

RSC Anderlecht – KV Kortrijk 4:0 (2:0)
Bramki: Jewgen Makarenko 1′ (sam.), Sofiane Hanni 15′, Andren Trebel 73′, Hamdi Harbaoui 79′.

Składy:

RSC Anderlecht: Frank Boeckx – Leander Dendoncker, Uros Spajić, Olivier Deschacht, Josue Sa – Sofiane Hanni (80′ Robert Berić), Sven Kums (50′ Adrien Trebel), Massimo Bruno, Pieter Gerkens (63′ Dennis Appiah), Henry Onyekuru, Hamdi Harbaoui.

KV Kortrijk: Thomas Kaminski – Bennard Kumordzi, Vladimir Kovacević, Jewgen Makarenko – Larry Azouni, Hannes van der Bruggen – Jovan Stojanović (87′ Abdul Ajagun), Herve Kage (66′ Stijn De Smet), Idir Ouali – Teddy Chevalier, Jeremy Perbet (66′ Kristof D’Haene).