Anderlecht remisuje w meczu na szczycie tabeli. Teodorczyk bez gola

6 lis 2016, 20:21

Anderlecht Bruksela zremisował na swoim stadionie z Oostende 1:1. Bramkostrzelny Łukasz Teodorczyk nie trafił tym razem do siatki.

Wszyscy w Brukseli liczyli na wygraną Anderlechtu i kolejną bramkę Łukasza Teodorczyka. Polak w lidze do tej pory strzelił 9. goli i zacierał ręce na kolejne trafienia.

Spotkanie na szczycie tabeli (Anderlecht drugie miejsce, Oostende trzecie) nie układało się po myśli gospodarzy. W szeregach vicemistrza Belgii zabraklo zdecydowania i skuteczności. Teodorczyk w 25. minucie mógł zdobyć bramkę, ale napastnikowi zabrakło odrobinę aby wepchnąć futbolówkę do bramki. Później cały Anderlecht nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji.

Strzelanie rozpoczęło się w 65. minucie. Kara Mbodji faulował w polu karnym Landry’ego Dimatę, a chwilę później Franc Berrier zamienia karnego na gola. W 82. minucie Anderlecht również otrzymał “jedenastkę”, którą na bramkę potężnym strzałem pod porzeczkę zamienił Youri Tielemans. W ostatnich minutach Teodorczyk mocno walczył fizycznie z obrońcami Oostende, jego wysiłek zdał się na nic. Wynik 1:1.