Anderlecht znów rozbił Slavię, a Teodorczyk strzelił!

25 sie 2016, 21:57

RSC Anderlecht rozbił na własnym stadionie Slavię Praga 3:0 w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Łukasz Teodorczyk. Z kolei Osmanlispor Łukasza Szukały pokonał 2:0 Midtjylland i również znajdzie się w fazie grupowej rozgrywek.

Anderlecht po pewnym zwycięstwie na wyjeździe 3:0 podejmował u siebie Slavię Praga i był praktycznie pewien awansu. Przypieczętował go już po 22 minutach, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Youri Tielemans. Na pięć minut przed przerwą drugą jedenastkę na gola zamienił reprezentant Polski, Łukasz Teodorczyk i mieliśmy już 2:0. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Heylen. W dwumeczu Belgowie wręcz zmietli Czechu wygrywając 6:0!

Wypożyczony z Dynama Kijów Teodorczyk grał przez 56 minut i został zmieniony przez Gwinejczyka, Idrissa Syllie.

Równie dobrze poradził sobie turecki Osmanlispor Łukasza Szukały, który pokonał na własnym stadionie Midtjylland 2:0 po dwóch bramkach Tiago Pinto, który jeszcze niespełna rok temu był poważnie przymierzany do Legii Warszawa. Niestety, po raz kolejny w kadrze meczowej próżno było szukać nazwiska Szukała…