Aniołki Kasprowicza gromią rywalki z Macedonii!

6 kwi 2017, 18:18

Kobieca reprezentacja Polski U-19 pokonała dziś w Skopje niżej notowaną Macedonię 5:1. Podopieczne trenera Marcina Kasprowicza za dwa dni ponownie zmierzą się z tymi samymi rywalkami, przygotowując się do turnieju Elite Round.

Wiele osób krytykowało samą decyzję PZPN o rozegraniu dwumeczu z reprezentacją Macedonii, która należy do najsłabszych w tej części Europy. Mimo głosów sprzeciwu reprezentacja Polski U-19 poleciała na zgrupowanie do Skopje, gdzie dzisiejszego popołudnia rozegrała pierwszy mecz towarzyski.

Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty należało do podopiecznych selekcjonera Marcina Kasprowicza, które rządziły na boisku. Wynik meczu otworzyła w 10. minucie Agnieszka Jędrzejewicz, a oprócz niej do siatki w pierwszej połowie trafiły również Klaudia Lefeld oraz Weronika Zawistowska. Rywalki z Macedonii nie stwarzały większego zagrożenia pod polską bramką, ale tuż przed przerwą zdołały zdobyć bramkę, która jak się później okazało, była jednie trafieniem honorowym. Po zmianie stron Polki wciąż dominowały i zdołały dorzucić jeszcze dwa gole do końcowego dorobku – w 71. minucie na listę strzelców wpisała się obrończyni Oliwia Woś, a dziesięć minut później wynik meczu ustaliła Kasandra Parczewska.

Rywalki z Macedonii będą miały okazję do rewanżu już w najbliższą środę, wówczas zostanie rozegrane drugie spotkanie towarzyskie, które ma przygotować reprezentację Polski do zaplanowanego na czerwiec turnieju Elite Round. W II rundzie eliminacji Mistrzostw Europy nasze piłkarki zmierzą się z Niemcami, Islandią oraz Szwajcarią.

Macedonia 1:5 (1:3) Polska

Bramki: Jędrzejewicz 10′, Lefeld 32′, Zawistowska 34′, Woś 71′, Parczewska 82′ – Maksuti 45′

Skład Polek: Lichy – Wycisk, Kędzierska, Woś, Eckerle – Grabowska, Parczewska, Lefeld, Ratajczyk, Zawistowska – Jędrzejewicz

Rezerwowe: Sowalska, Miłek, Szymaszek, Zbyrad, Karczewska, Kubaszek, Marszewska, Olszewska, Aleksandra Nieciąg