Royal Antwerp zweryfikował Lewandowskiego. “Ani śladu Polaka”

14 gru 2023, 07:51

Środowe starcie z Royal Antwerp w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów było kolejnym meczem, w którym Robert Lewandowski nie pokazał się ze zbyt dobrej strony. 35-latek nie pomógł FC Barcelonie w osiągnięciu korzystnego rezultatu, co dosadnie zostało ocenione przez media.

Lewandowski ponownie zawiódł

Robert Lewandowski początkowo miał nie zagrać w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Royal Antwerp. Reprezentant Polski nie znalazł się na liście powołanych na to spotkanie, ale finalnie decyzja została zmieniona. Nie dość, że poleciał do Belgii, to pojawił się w wyjściowym składzie Barcy.

Przebieg starcia pokazał, że obecność Polaka na niewiele się zdała. Katalończycy w dość wstydliwym stylu przegrali 2:3, a sam Lewandowski zanotował kolejne słabe spotkanie. Nie pomógł w uzyskaniu korzystnego wyniku, a murawę opuścił w 72. minucie przy wyniku 1:2.

Media krytycznie o występie Lewandowskiego

O tym, jak słaby był to występ Lewandowskiego, najlepiej świadczą jego indywidualne statystyki. Polak nie oddał ani jednego strzału na bramkę Royal Antwerp, a przez 72. minuty miał zaledwie 24 kontakty z piłką. Miał też najniższy % celnych podań (83,3%) w drużynie spośród piłkarzy, którzy grali od początku.

Hiszpańskie media nie miały skrupułów przed dosadną oceną występu polskiego napastnika. – Nie miało sensu, że został wystawiony w wyjściowym składzie po tym, jak nie został powołany. Nie uzasadnił, dlaczego był na boisku. Szukał sytuacji, jak zawsze, ale nie oddał strzału – skomentował dziennik “Sport”.

“Marca” z kolei napisała “Ani śladu Polaka”, co jest najlepszym podsumowaniem jego występu. – Po włączeniu do składu byłoby miło, gdyby strzelił gola i zrobił krok naprzód, ale tego nie zrobił – napisali hiszpańscy dziennikarze.