APOEL niespodziewanie przegrywa, epizod Piątkowskiego

5 gru 2015, 19:51

Dotychczasowy lider ligi cypryjskiej APOEL Nikozja dość niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z Apollonem 1:0 (0:0). W ostatnich minutach spotkaniach na placu gry pojawił się Mateusz Piątkowski.

Ten mecz gospodarzom nie układał się po ich myśli, brakowało głównie skuteczności. Trener pokazał, że nie jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych i już w przerwie dokonał dwóch zmian. Jednym z piłkarzy, którzy pojawili się na boisku był Bośniak Semir Stilić, znany z występów w Lechu Poznań i Wiśle Kraków. Nie przyniosło to jednak zamierzonych efektów, bowiem w 58. minucie jak się później okazało jedyną bramkę w tym meczu zdobył zawodnik gości  Abraham Guie Gneki. Skutkiem tej porażki APOEL-u jest utrata pozycji lidera na korzyść Anarthosisu Famagusta.

W 78. minucie na placu gry pojawił się Mateusz Piątkowski. Jednak Polakowi nie udało się zapisać do statystyk meczowych na przykład poprzez zdobycie bramki czy asystę. 31-letni napastnik do klubu z Nikozji trafił Jagiellonii Białystok przed obecnym sezonie. Był to jego ósmy ligowy występ, a w poprzednich raz wpisał się na listę strzelców.

APOEL – Apollon 0:1 (0:0)

Bramka: Abraham Guie Gneki