APOEL wyjeżdża z Danii z niezłą zaliczką

28 lip 2015, 20:58

APOEL Nikozja pokonał na wyjeździe duński FC Midtjylland 2:1 w pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

Ciężko było wskazać faworyta tego spotkania. Co prawda Cypryjczycy mają dużo wyższy współczynnik od Mistrza Danii, jednak APOEL nie jest już tak silny jak dwa, trzy sezony temu.

W poprzedniej rundzie podopieczni Priske Brian’a po dwóch remisach wyeliminowali (dzięki bramce na wyjeździe) Vardar Skopje z Macedonii. Midtjylland dwukrotnie pokonało Lincoln Red Imps FC z Gibraltaru.

Patryk Wolański, były piłkarz Widzewa Łódź, znalazł się po za kadrą meczową Duńczyków. Jeżeli chodzi o gości, to do tego meczu zostało zgłoszonych trzech piłkarzy, którzy reprezentowali kluby Ekstraklasy jeszcze w poprzednim sezonie. Hiszpan Iñaki Astiz wyszedł w pierwszej jedenastce, zaś Semir Štilić i Mateusz Piątkowski początek spotkania oglądali z wysokości ławki rezerwowych. Jak się później okazało ani Bośniak, ani były piłkarz Jagiellonii Białystok nie zagrali w tym spotkaniu.

Mecz był w miarę wyrównany. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia goli. Jednak to APOEL był skuteczniejszy, a konkretniej jego pomocnik Tomás De Vincenti, który w 30′ minucie strzelił pierwszego gola tego meczu. Trzy minuty później podwyższył prowadzenie. Mitdjylland próbowało odpowiedzieć, miało nawet więcej okazji do zdobycia bramki niż goście, jednak bramkę zdobyli dopiero w 88′ minucie i na odrobienie reszty strat już nie starczyło czasu.

Rewanż odbędzie się 4 sierpnia o 19:00 na Cyprze.

Midtjylland-APOEL Nikozja 1:2