Arabia Saudyjska: Gol Mierzejewskiego w “polskim” meczu

5 kwi 2015, 00:11

W sobotnim meczu 21. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Al-Ittihad FC (3:1) swojego siódmego ligowego gola w sezonie zdobył Adrian Mierzejewski z Al-Nassr Rijad.

41-krotny reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 76. minucie gry, pokonując bramkarza rywali uderzeniem prawą nogą z 10 metrów. Mierzejewski doprowadził tym golem do remisu 1:1, bowiem od 40. minuty to Al-Ittihad FC, w barwach którego pełne 90 minut rozegrał Łukasz Szukała ,prowadził 1:0 po bramce Abdulrahmana Al Ghamdiego.

Ostatecznie po trzy punkty sięgnął zespół “Mierzeja”, dla którego dwie bramki dołożył Ahmed Al Fraidi. Mierzejewski miał też swój udział przy trafieniu na 3:1, gdy Al Fraidi popisał się skuteczną dobitką obronionego uderzenia Polaka.

To siódmy gol w 15. ligowym występie Mierzejewskiego w bieżącym sezonie. Polski pomocnik ma na koncie też dwie asysty. Po 21 rozegranych meczach jego zespół jest liderem saudyjskiej ekstraklasy z dwoma punktami przewagi nad drugim w tabeli Al-Ahli Dżudda. Z kolei drużyna Szukały zajmuje 4. miejsce z dziewięcioma “oczkami” straty do Al-Nassr.

Al-Ittihad Dżudda – Al-Nassr Rijad 1:3 (1:0)
1:0 – Al Ghamdi 40′
1:1 – Mierzejewski 76′
1:2 – Al Fraidi 84′
1:3 – Al Fraidi 89′