Arabia Saudyjska ograła Argentynę! Sensacja w grupie Polaków!

22 lis 2022, 13:11

Arabia Saudyjska odniosła sensacyjne zwycięstwo nad Argentyną na Mistrzostwach Świata w Katarze w meczu pierwszej kolejki grupy C (2:1). Dla “Albicelestes” spotkanie rozpoczęło się perfekcyjnie, od prowadzenia w pierwszych minutach starcia. Natomiast to, co wydarzyło się w drugiej połowie potyczki, stanowi kwintesencję futbolu. Pięć minut, które wstrząsnęło Argentyną.

Arabia Saudyjska pokonała Argentynę na MŚ w Katarze!

Argentyńczycy przybyli na Mistrzostwa Świata do Kataru jako jeden z kandydatów do złotego medalu imprezy. Eksperci wymieniali drużynę pod wodzą Lionela Scaloniego jednym tchem obok: Francji, Hiszpanii, Brazylii, Niemiec czy Anglii. Ponadto “Albicelestes” nie ponieśli porażki od 36 meczów, więc tym bardziej należało im się miano faworytów spotkania przeciwko Arabii Saudyjskiej.

Od pierwszych minut rywalizacji Argentyńczycy zdominowali oponentów, nie dając im zbyt wielu okazji do posiadania piłki. Widać było ogromną motywację do działania wśród zawodników z Ameryki Południowej, którzy gola na 1:0 strzelili w 10. minucie starcia. Wówczas w “szesnastce” oponentów faulowany był Leandro Paredes, zaś Leo Messi popisał się pewnym uderzeniem z rzutu karnego.

Po zanotowaniu trafienia “Albicelestes” nie spuszczali z tonu i nadal cierpliwie, a zarazem dynamicznie, konstruowali akcje ofensywne. Z kolei Saudyjczycy łapali przeciwników na spalonym, przez co sędziowie nie uznali kilku bramek zdobytych przez piłkarzy Scaloniego. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 1:0 na korzyść Argentyny.

Na samym początku drugiej części pojedynku obraz gry praktycznie się nie zmienił. Inicjatywa wciąż należała do zespołu z Ameryki Południowej, który bezustannie szukał swoich szans na podwyższenie rezultatu. Arabia próbowała wykreować sobie jakąkolwiek dogodną okazję, ale jej akcje prędko były kasowane przez argentyńskich piłkarzy.

Wreszcie w 48. minucie rywalizacji, po odbiorze w środkowej strefie boiska, Al-Buraikan zagrał do Saleha Al-Shehriego, a ten pokonał Emiliano Martineza. Chwilę później fenomenalnym strzałem popisał się Salem Al-Dawsari. W tym momencie Arabia Saudyjska prowadziła z Argentyną 2:1.

Następnie obserwowaliśmy mnóstwo prób przedarcia się Argentyny przez zasieki obronne oponentów. Jednak formacja defensywna Saudyjczyków była kapitalnie zorganizowana. Właściwie drużyna Arabii przetrwała z sensacyjnym wynikiem do końca współzawodnictwa. W końcówce jeszcze byliśmy świadkami dramatycznych momentów, gdy jeden z defensorów Arabii po starciu z przeciwnikiem nie podnosił się z murawy i musiał opuścić plac gry.

Powiedzmy to głośno: Arabia Saudyjska pokonała Argentynę 2:1 w Katarze!