Arbiter podarował Stomilowi Olsztyn zwycięstwo z Chrobrym Głogów

20 wrz 2015, 14:33

Stomil Olsztyn po wyrównanej drugiej połowie wygrał z Chrobrym Głogów 2-1 i dzięki temu został nowym liderem I ligi. Decydującą bramkę olsztynianie zdobyli po rzucie karnym, który podyktował sędzia Dobrynin. Niestety tylko on wie, czemu to zrobił…

Już w czwartej minucie czerwoną kartką powinien zostać ukarany za brutalny faul Irakli Meschia, ale sędzia Zbigniew Dobrynin dał tylko żółtko. W 12. minucie kapitalną sytuację miał Michał Ilków – Gołąb, ale golkiper Stomilu zażegnał niebezpieczeństwo. Przeważający zdecydowanie zawodnicy Chrobrego Głogów udokumentowali to golem w 18. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doskonałym strzałem głową popisał się Damian Byrtek. Pierwsza ofensywna akcja Stomilu zakończyła się rzutem karnym, którego na gola zamienił Meschia. Mimo wielu okazji piłkarzy Chrobrego wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W 61. minucie szansę na bramkę mieli gospodarze, ale Grzegorz Lech uderzył bardzo niecelnie. Siedem minut później rzut wolny z 18 metrów wykonywali piłkarze Chrobrego. Drewniak uderzył precyzyjnie, ale z lekkim strzałem łatwo poradził sobie Piotr Skiba. W 77. minucie sędzia ewidentnie podarował gospodarzom karnego. “Faulowany” Grzegorz Lech wykorzystał jedenastkę, ale już chwilę później za niesportowe gesty został ukarany czerwoną kartką. Osiem minut przed końcem centymetrów zabrało, by po Ilków – Gołąb po strzale głową doprowadził do remisu. Mimo doliczenia przez sędziego pięciu minut do regulaminowego czasu gry, wynik nie uległ już zmianie.

Dzięki dość kontrowersyjnemu zwycięstwu Stomil Olsztyn awansował nie pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

I liga 9. kolejka

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 2-1 (1-1) 0:1 Damian Byrtek 18 ‘ 1:1 Irakli Meschia (karny) 24′ 2:1 Grzegorz Lech (karny) 77’

Sędziował: Zbigniew Dobrynin

Żółte kartki: Iralki Meschia – Michał Ilków-Gołąb

Czerwona kartka: Grzegorz Lech

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak, Rafał Remisz – Piotr Głowacki (45′ Paweł Głowacki), Grzegorz Lech, Irakli Meschia (72′ Tsubasa Nishi), Łukasz Suchocki (89′ Michał Trzeciakiewicz), Dawid Szymonowicz – Rafał Kujawa

Chrobry: Karol Szymański – Krzysztof Ziemniak (85′ Robert Pisarczuk), Damian Byrtek, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec – Michał Ilków-Gołąb, Marcel Gąsior (87′ Michał Michalec), Szymon Drewniak, Dominik Kościelniak – Damian Sędziak (74′ Bartosz Machaj), Łukasz Szczepaniak