Argentyna wyrzuci piłkarza z kadry? Poważne oskarżenia

25 lis 2022, 08:15

Thiago Almada został oskarżony o molestowanie seksualne. W związku z tym prawnicy domniemanej ofiary zawodnika wystosowali specjalny list do władz FIFA. W piśmie domagają się natychmiastowego usunięcia pomocnika z grona uczestników Mistrzostw Świata. Teraz piłkarza powołanego na ostatnią chwilę mogą czekać poważne konsekwencje.

Thiago Almada wyleci z reprezentacji Argentyny?

Thiago Almada początkowo znalazł się w szerokiej składzie Argentyny na trwające Mistrzostwa Świata w Katarze. Jednak 21-latek nie był ostatecznym wyborem selekcjonera Lionela Scaloniego na ten turniej, ponieważ szkoleniowiec widział więcej przydatnych umiejętności w innych graczach. Natomiast tuż przed inauguracją mundialu okazało się, że na turniej nie pojedzie Joaquin Correa z Interu Mediolan.

Wówczas otworzyła się furtka, która pozwoliła Almadzie bramy do występu na największej piłkarskiej imprezie. Argentyńczyk premierowy mecz “Albicelestes” w Katarze, czyli sensacyjną porażkę Arabią Saudyjską (1:2), obserwował z perspektywy ławki rezerwowych. Przed drugą kolejką spotkań zawodnik bez wątpienia liczył, że otrzyma szansę na debiut podczas światowego czempionatu już w sobotę, przeciwko Meksykowi.

W tym momencie jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 21-latek obejdzie się smakiem wielkich zawodów sportowych. Jak informuje “Radio Mitre”, Almada dopuścił się molestowania seksualnego kobiety w 2021 roku. Miało to miejsce w trakcie jednej z nielegalnie zorganizowanych imprez w czasie panującej pandemii koronawirusa.

Młody mężczyzna zabrał kobietę w stanie upojenia alkoholowego do jednego z pustych pomieszczeń, gdzie wielokrotnie wykorzystano ją przez uczestników biesiady. Postępowanie sądowe w tej sprawie toczy się w szybkim tempie. Dlatego też prawnik poszkodowanej skierował odpowiednie pismo do FIFA, w którym domaga się usunięcia Thiago Almady z reprezentacji Argentyny na katarskich mistrzostwach.

Dotychczas międzynarodowa federacja piłkarska w żaden sposób nie odniosła się do otrzymanej informacji. W zasadzie trudno oczekiwać, że podejmie ona jakiekolwiek kroki, aby przychylić się do żądania adwokata ofiary molestowania. Niemniej, to już kolejny skandal, który wypłynął przy okazji mundialu. Jeśli działacze światowej federacji będą siedzieć bezczynnie, z pewnością nie pomoże to ich nadszarpniętemu już wizerunkowi.

Almada to wyróżniający się piłkarz na boiskach Major League Soccer. W ostatniej kampanii wystąpił w 31 meczach Atlanty United, notując siedem trafień oraz tyle samo asyst.

Niemcy bojkotują mundial? Fatalne wyniki oglądalności

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA