Argentyńczyk zaskakuje. “Po pierwszym golu Polacy nie chcieli grać”

7 sty 2023, 10:49

Lewy obrońca reprezentacji Argentyny Nicolas Tagliafico zdradził kulisy grupowego spotkania przeciwko Polsce na mistrzostwach świata w Katarze. Gracz Olympique Lyon przyznał, że jeden z piłkarzy biało-czerwonych poprosił go, aby “Albicelestes” nie strzelali kolejnych bramek.

Na mistrzostwach świata w Katarze reprezentacja Polski zanotowała najlepszy wynik od 36 lat, awansując do fazy pucharowej. Biało-czerwoni byli jednak mocno krytykowani za defensywny styl gry, który w niemal wszystkich meczach opierał się jedynie na odpieraniu ataków rywali.

Słodko-gorzki mundial Polaków

Nastawienie na defensywę widoczne było tak naprawdę w każdym z trzech grupowych spotkań. W starciach z Meksykiem i Arabią Saudyjską pozwoliło to na zachowanie dwóch czystych kont i zdobycie czterech punktów. W meczu z późniejszymi mistrzami świata, Argentyńczykami to jednak nie wystarczyło.

O ile pierwsza połowa starcia z Argentyną była względnie udana, głównie za sprawą obronionego rzutu karnego Leo Messiego przez Wojciecha Szczęsnego, w drugiej części “Albicelestes” wyprowadzili dwa ciosy. Do siatki trafiali Alexis Mac Allister i Julian Alvarez, co zapewniło zwycięstwo 2:0.

Polacy prosili Argentynę o wyhamowanie

Nie da się ukryć, że gdyby Argentyna przez całe spotkanie grała na swoim najwyższym poziomie, wynik tego pojedynku mógłby być znacznie wyższy. Polacy nie wykazywali jakiejkolwiek chęci do atakowania, a momentami ich gra w obronie była wręcz rozpaczliwa.

Teraz kulisy tego spotkania zdradził lewy obrońca mistrzów świata Nicolas Tagliafico. Zawodnik Olympique Lyon podczas transmisji na platformie Twitch przyznał, że po drugiej bramce biało-czerwoni prosili rywali o to, aby nie strzelali kolejnych bramek.

W meczu z Polską po naszym pierwszym golu oni nie chcieli już więcej grać. Kiedy zdobyliśmy drugiego, jeden z Polaków powiedział do mnie po hiszpańsku, na ile potrafił: “nie atakujcie więcej, proszę!”. Kolejny gol mógłby ich wyeliminować. Gdyby wyszedł Meksyk, wszystko by się zmieniło. Wyeliminowałby Francję, doszłoby do chaosu w drabince i nie zostalibyśmy mistrzami świata – powiedział.

Szpakowski wspomina swoją największą wpadkę. „Nie mogłem spać całą noc”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA