Arka Gdynia doczeka się dużych zmian. Większość akcji klubu zostanie sprzedana

Aktualizacja: 9 lut 2024, 02:13
1 lut 2024, 19:29

Michał Kołakowski, obecny prezes i większościowy akcjonariusz Arki Gdynia doszedł do porozumienia z Marcinem Gruchałą w sprawie sprzedaży większości akcji klubu. W ten sposób powoli dobiega końca długa saga, która trwała od co najmniej kilku miesięcy.Jest porozumienie ws. sprzedaży Arki Gdynia

Z oficjalnego komunikatu Arki Gdynia wynika, że w czwartek doszło do podpisania ważnych umów dotyczących przyszłości klubu. Chodzi o zawarcie Przedwstępnej Umowy Kupna Sprzedaży pomiędzy Michałem Kołakowskim i Marcinem Gruchałą, której przedmiotem jest 75% akcji.

W komunikacie przekazano także, że została zapłacona pierwsza, uzgodniona między stronami część ceny sprzedaży. Ponadto zawarto ugodę dotyczącą prawa własności 50% akcji Arki Gdynia przypadających na rzecz Michała Kołakowskiego, który jednocześnie wpłacił pełną, ustaloną w Ugodzie cenę.

Finalizacja długo wyczekiwanej umowy

Obecnie strony czekają na prawomocne orzeczenia sądów, które na podstawie zawartej ugody zakończą istniejące postępowania. Formalnie, dopiero po uzyskaniu prawomocnych postanowień, transakcja będzie mogła zostać sfinalizowana i własność akcji przejdzie na Marcina Gruchałę, jednak zapisy w podpisanej umowie zobowiązują obie strony do jej finalizacji.

Ostatnie trzy i pół roku było dla mnie dużym wyzwaniem zarówno zawodowym jak i osobistym. Dzisiaj moje zaangażowanie w Klub jeszcze się nie kończy, ale cieszę się, że ostatnie trzy i pół roku pracy na rzecz Arki zostały odpowiednio wycenione – podsumował Michał Kołakowski.

W lipcu 2023 roku właściciel Arki opublikował komunikat, w którym poinformował, że Arka Gdynia nie zostanie sprzedana. Kołakowski odrzucił nieco wcześniej ofertę kupna klubu. Wówczas nie spodobało się to kibicom, którzy mieli sporo zarzutów dotyczących działań właścicieli.

Niewykluczone, że Arka do końca sezonu Fortuna 1. Ligi będzie siła biła o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Po jesiennej rundzie klub z Pomorza prowadzi w tabeli z liczbą 34 punktów. Taki sam dorobek ma drugi GKS Tychy.Oto przyszły reprezentant Polski? Guilherme Zimovski w Radomiaku

Źródło:Arka Gdynia

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA