Arka Gdynia wreszcie ze zwycięstwem

13 wrz 2015, 21:44

Arka Gdynia pokonała 2-0 Miedź Legnica, przełamując tym samym serię 4 meczy bez zwycięstwa. Miedź natomiast odniosła pierwszą porażkę pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza.

Mecz od początku nie zachwycał tempem, gospodarze największe zagrożenie stwarzali jedynie po stałych fragmentach gry. Pierwszy gol padł w 31 minucie, kiedy Rafał Siemiaszko skierował piłkę do siatki, odbitą wcześniej od jednego z obrońców Miedzi.

W drugiej połowie Arka próbowała podwyższyć prowadzenie, jednak w bramce Miedzi dobrze spisywał się bramkarz Dawid Smug. Bramka na 2-0 padła dopiero w 80 minucie, gdy Arka wyprowadziła szybki kontratak a akcję wykończył Paweł Abbot, ustalając tym samym wynik spotkania.

Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:0 (1:0)
1:0 – Rafał Siemaszko 31′
2:0 – Paweł Abbott 80′

Składy:

Arka Gdynia: Konrad Jałocha – Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Marcus Vinicius da Silva (90 +1′ Patrik Lomski), Miroslav Bożok (86′ Paweł Wojowski), Rafał Siemaszko (82′ Damian Mosiejko), Paweł Abbott.

Miedź Legnica: Dawid Smug – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Adrian Cierpka, Adrian Łuszkiewicz (65′ Yannick Kakoko), Keon Daniel (76′ Valerijs Sabala), Wojciech Łobodziński, Marek Gancarczyk, Bartosz Ślusarski (46′ Tadas Labukas).

Żółte kartki: Błażej Telichowski, Michał Stasiak (Miedź) oraz Rafał Siemaszko, Paweł Abbott (Arka).

Sędzia: Jacek Lis (Katowice).