Arka tymczasowo liderem!

26 mar 2016, 16:51

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe MKS Kluczbork. Dzięki temu przynajmniej do wtorku pozostanie liderem pierwszoligowej tabeli.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Arki. MKS okazał się niezbyt trudnym do przejścia rywalem, nawet na własnym obiekcie. Paweł Abbott już w 3. minucie skierował piłkę do siatki, pokazując która z drużyn walczy o awans do Ekstraklasy, a która tylko o utrzymanie.

Później było już tylko lepiej. Gospodarze nie umieli przeciwstawić się rywalom, a ci wykorzystali to bez kretesu. Bramka, która ustawiła mecz do końca padła w 65. minucie. Wówczas na 2:0 podwyższył Marcjanik. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Dzięki zwycięstwu Arka zyskała bardzo cenne 3 punkty. Szczególnie, że w tej kolejce przegrali bezpośredni rywale gdynian w walce o Ekstraklasę – Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Sosnowiec.

Póki co Arkowcy pozostaną liderami I ligi. Przynajmniej do wtorku, kiedy to swój mecz rozegra Wisła Płock.