Arsenal coraz bliżej wicemistrzostwa! Szczęsny jak zwykle na ławce…

4 maj 2015, 23:09

Arsenal Londyn pewnie pokonał na wyjeździe Hull City 3:1 i jest coraz bliżej zdobycia wicemistrzostwa Anglii! W barwach “Kanonierów” oczywiście nie zagrał Wojciech Szczęsny, który całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych…

Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy w 28. minucie za sprawą Sancheza objęli prowadzenie. Gospodarze nie otrząsnęli się jeszcze ze strony pierwszej bramki, a 5 minut później Harper ponownie musiał wyjmować futbolówkę z siatki, tym razem po strzale Ramseya. Jeszcze w pierwszej połowie, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry gospodarzy dobił świetnie dziś grający Sanchez!

Druga połowa to zdecydowanie spokojniejsza gra. Goście utrzymywali prowadzenie i nie atakowali już tak zawzięcie, z kolei gospodarze nieporadnie próbowali zagrażać bramce Ospiny. Ta nieporadność jednak została raz przelana na gola. W 56. minucie honorowe trafienie dla Hull zaliczył Quinn i ustalił wynik spotkania na 3:1.

W tabeli Arsenal jest 3. z taką samą ilością punktów co Manchester City, jednak z jednym meczem mniej na kącie. Mistrzostwo Anglii w ten weekend zapewniła sobie z kolei już Chelsea Londyn!

Hull City – Arsenal Londyn 1:3 (0:3)
0:1 – Alexis Sanchez 28′
0:2 – Aaron Ramsey 33′
0:3 – Alexis Sanchez 45+1′
1:3 – Stephen Quinn 56′
Składy:
Hull City: Steve Harper – James Chester, Michael Dawson, Paul McShane, Ahmed Elmohamady, Jake Livermore (46′ David Meyler), Tom Huddlestone, Stephen Quinn (81′ Nikica Jelavić), Robbie Brady, Dame N’Doye, Sone Aluko (65′ Andrew Robertson).
Arsenal Londyn: David Ospina – Hector Bellerin, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Santi Cazorla, Francis Coquelin, Aaron Ramsey (68′ Jack Wilshere), Mesut Oezil, Alexis Sanchez, Olivier Giroud (86′ Theo Walcott).
Żółte kartki: Jake Livermore, Dame N’Doye (Hull City).