Arsenal wygrywa w Pucharze Ligi Angielskiej bez Bielika

25 paź 2016, 23:00

Wtorkowy wieczór upłynął w Anglii pod znakiem meczów 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W Londynie spotkał się Arsenal z Reading. Kanonierzy pewnie pokonali przybyszy z hrabstwa Berkshire.

Zespół Arsena Wengera do meczu z I-ligowym zespołem przystępował po weekendowym remisie z Middlesbrough. Goście w sobotę wygrali wyjazdowy mecz z Rotherhamem.

Od początku Arsenal starał się zdominować Reading. Już w 6. minucie Jenkinson mógł otworzyć wynik meczu, jednak i jego strzał, i dobitka zostały zablokowane. W 33. minucie gry Alex Oxlade-Chamberlain pokonał Al-Habsiego płaskim strzałem z pola karnego. W pokonaniu bramkarza nie przeszkodziła mu asysta dwóch obrońców na plecach. Na minutę przed końcem pierwszej połowy Harriotta oddał strzał, piłka odbiła się od pleców Paulisty i trafiła w poprzeczkę. Arsenal mógł odetchnąć.

Druga połowa nie różniła się znacząco od pierwszej. Arsenal przeważał, szukał swoich szans na pokonanie Al-Habsiego. W 70. minucie bliski szczęścia był Giroud, ale jego strzał głową obronił reprezentant Omanu. 4. minuty później strzał Oxlade-Chamberlaina fantastyczną paradą obronił Al-Habsi. W 78. minucie gry Anglik po raz drugi znajduje drogę do bramki. Piłka wpadła w pole karne, młody zawodnik wykorzystuje zamieszanie i po rykoszecie pokonuje Al-Habsiego.

Arsenal pokonał Reading 2-0, tym samym przechodząc do ćwierćfinału Pucharu. Krystian Bielik niestety nie pojawił się dziś na boisku ani na minutę.