AS Roma odpadła z Pucharu Włoch

Aktualizacja: 16 gru 2015, 18:39
16 gru 2015, 17:01

AS Roma przegrała po serii rzutów karnych ze Spezią Calcio i nie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 0:0. Wojciech Szczęsny znalazł się na ławce rezerwowych i nie pojawił się na placu gry. Wypożyczony do Spezii młody Paweł Krauz nie załapał się natomiast do meczowej kadry.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, jednak do przerwy był bezbramkowy remis. Roma miała miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie stwarzała zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Najlepszą w 26. minucie miał Ucan, lecz chwilę później groźny strzał oddał zawodnik Spezii, Nene.

W drugiej części gry stołeczny klub stwarzał zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych. W 52. minucie wynik otworzyć mógł Iturbe, następnie dogodne okazje mieli jeszcze Salah i Emerson. Po regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis i potrzebna była dogrywka. Dodatkowe 30 minut również nie przyniosło rozstrzygnięcia i o awansie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się goście (4:2).

W ćwierćfinale Pucharu Włoch Spezia Calcio zmierzy się z Alessandrią, która dość niespodziewanie wyeliminowała Genoę. Wojciech Szczęsny powinien znaleźć w wyjściowym składzie na najbliższe spotkanie ligowe, kiedy to “Giallorossi” zmierzą się właśnie z ekipą z Geniu.