Asysta “Lewego”, wygrana Bayernu!

18 kwi 2015, 17:59

Bayern Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski zmierzył się dzisiaj z TSG Hoffenheim w ramach 29. kolejki Bundesligi. Mistrz Niemiec nie zawiódł i pokonał rywala 2:0.

Polskiemu piłkarzowi zabrakło dzisiaj trochę szczęścia, bowiem w 18. minucie był bliski strzelenia gola, jednak ostatecznie nie trafił w światło bramki. Dopiero w 39. minucie Lewandowski podał piłkę Sebastianowi Rode, a ten pokonał bramkarza przeciwnej drużyny i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 52. minucie Polak miał kolejną szansę na zdobycie gola, jednak tym razem trafił w poprzeczkę. Na 2:0 podwyższył… Beck, który próbując interweniować po dośrodkowaniu Muellera, skierował piłkę do własnej bramki.

TSG 1899 Hoffenheim – Bayern Monachium 0:2 (0:1)
0:1 – Rode 38′
0:2 – Beck (sam.) 90+3′

Składy:

Hoffenheim: Baumann – Beck, Strobl, Bicakcić, Toljan (85′ Schipplock) – Schwegler, Rudy, Polanski (69′ Zuber) – Volland, Modeste (69′ Szalai), Firmino.

Bayern: Neuer – Rafinha, Dante, Badstuber, Bernat (46′ Boateng) – Gaudino (57′ Thiago), Rode – Weiser, Mueller, Goetze – Lewandowski (89′ Pizarro)