Atalanta pomoże Rakowowi w LE? Roszady nadzieją dla mistrzów Polski

Aktualizacja: 12 gru 2023, 15:58
12 gru 2023, 14:54

W czwartkowy wieczór Raków Częstochowa zagra o swoje być albo nie być w europejskich pucharach w tym sezonie. Mistrzowie Polski zagrają z mającą już zapewniony awans Atalantą Bergamo. Trener włoskiej ekipy ma dokonać kilku roszad, które mogą być nadzieją dla ekipy Dawida Szwargi.Raków walczy o grę w pucharach

Raków Częstochowa nie ma już szans na grę w fazie pucharowej Ligi Europy na wiosnę. Wyjazdowa porażka 1:2 ze Sportingiem Lizbona sprawiła, że mistrzowie Polski nie mają już matematycznej możliwości, aby powalczyć o zajęcie drugiego miejsca w tabeli grupy D.

Drużyna Dawida Szwargi wciąż ma jednak szansę na zajęcie trzeciego miejsca i “spadek” do Ligi Konferencji Europy. Nie będzie to jednak łatwe, bowiem w ostatniej kolejce Raków zagra przed własną publicznością z Atalantą. Szansą może być fakt, że włoska ekipa ma już zapewniony awans do kolejnej rundy.

Rotacje w Atalancie szansą dla Rakowa?

Zapewniona gra na wiosnę w pucharach daje trenerowi Atalanty Gian Piero Gasperiniemu możliwość rotowania składem. Czynnik ten może być nadzieją dla mistrzów Polski na to, że zdołają osiągnąć korzystny wynik, dzięki któremu zdołają zagrać w Lidze Konferencji Europy.

“Bergamo News” informuje, że trener włoskiej ekipy może dokonać wielu roszad w składzie. Okazję na grę mogą dostać między innymi urodzony w 2003 roku Giovanni Bonfanti, Michel Adopo czy Emil Holm. Zarówno ich obecność, jak i brak konieczności walki za wszelką cenę o punkty mogą sprawić, że Raków przy odpowiednio skutecznej grze będzie mógł myśleć o zdobyczy punktowej i grze na wiosnę w pucharach.Kibice Galatasaray czekają na Grabarę. “Mamy z nim rachunki do wyrównania”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA