Audi Cup 2017: Zwycięstwo Rojiblancos, niewykorzystany karny Milika

Aktualizacja: 1 sie 2017, 21:23
1 sie 2017, 20:10

W pierwszym spotkaniu towarzyskiego turnieju Audi Cup rozgrywanego w Monachium, Atletico Madryt pokonało włoskie Napoli 2:1. Okazję do gry dostał dziś zarówno Arkadiusz Milik, jak i Piotr Zieliński.

Wyśmienitą okazję na otwarcie wyniku miał w 34. minucie Arek Milik. Po faulu na Callejónie w polu karnym, arbiter wskazał na “wapno”. Do egzekwowania “jedenastki” podszedł nasz polski snajper, lecz jego zamiary świetnie wyczuł golkiper Atleti, Jan Oblak, pewnie broniąc uderzenie.

Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do drugiej połowy, dokładnie do 56. minuty. Wtedy to skrzydłowy Azzurrich, José Callejón pięknym strzałem z woleja wykończył dośrodkowanie z lewej strony boiska, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie.

Podopieczni Diego Simeone odpowiedzieli nieco ponad kwadrans później. Antoine Griezmann “znalazł” podaniem Fernando Torresa, który bez przyjęcia umieścił futbolówkę w siatce.

Kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 1:1, podaniem na dalszy słupek popisał się Belg Yannick Ferreira Carrasco, które skrzętnie wykorzystał Luciano Vietto, pakując piłkę do bramki strzeżonej przez Pepa Reinę.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Drugi półfinał Audi Cup, rozgrywany pomiędzy Liverpool’em a Bayernem Monachium, odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:30.

Atletico Madryt – SSC Napoli 2:1
0:1 – Jose Callejon 56′
1:1 – Fernando Torres 72′
2:1 – Luciano Vietto 81′

Atletico: Jan Oblak – Juanfran (76′ Sime Vrsaljko), Diego Godin, Stefan Savić (77′ Matias Kranevitter), Felipe Luis (76′ Jose Maria Gimenez) – Gabi (74′ Luciano Vietto), Koke, Nicolas Gaitan (64′ Thomas Partey), Yannick Ferreira Carrasco – Antoine Griezmann (78′ Lucas), Fernando Torres (75′ Angel Correa)

Napoli: Pepe Reina – Elseid Hysaj, Raul Albiol (64′ Kalidou Koulibaly), Vlad Chiriches, Faouzi Ghoulam – Allan (64′ Marko Rog), Marek Hamsik, Jorginho (64′ Piotr Zieliński) – Jose Callejon, Arkadiusz Milik (64′ Dries Mertens), Lorenzo Insigne (64′ Adam Ounas)

Żółte kartki: Savić, Godin, Kranevitter (Atletico) oraz Jorginho, Rog, Koulibaly (Napoli)

Czerwona kartka: Godin (Atletico) – za drugą żółtą