Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 Austriackie media rozczarowane. Nie wykorzystana szansa w Warszawie

Austriackie media rozczarowane. Nie wykorzystana szansa w Warszawie

0
Foto: uefa.com

Austriackie media rozczarowane remisem z Polską. Po wysokiej wygranej nad Łotwą i porażce Polski ze Słowenią oczekiwali wygranej także z ekipą Jerzego Brzęczka. Byli zaangażowani, ale nie wykorzystali swoich szans – pisze oe24.at.

Zwycięstwo na Narodowym mogło przesunąć Austriaków na pozycję lidera grupy, lecz tak się nie stało. Jest punkt, ale to goście byli lepszą drużyną.

Dominowali, ale gola nie zdobyli – czytamy w Kronen Zeiitung. Dziennikarze dodają, że awans wciąż jest na wyciągnięcie ręki. Austriacy plasują na 3. miejscu grupy G, a ich dorobek wynosi 10 punktów. Tylko 1 oczko więcej ma Słowenia, a 3 wciąż liderująca Polska. Są absolutnie w naszym zasięgu – dodaje magazyn.

Mimo to da się zauważyć pewną gorycz po stracie 2 punktów. Była to tylko połowa nagrody za bardzo dobry występ – zauważa sport.orf.at.

Jeszcze gorzej wynik z Warszawy odbiera Sudtirol News. Reprezentacja Austrii spadła na trzecie miejsce – czytamy.

W podobnym tonie odnoszą się redaktorzy dziennika Kurier. Podopieczni Franco Fody spadają na trzecie miejsce. Tym co różni Polskę od Austrii jest Stadion Narodowy. To obiekt, który może zasłonić, gdy niebiosa sieją grozę. 

Austriacy pochwalili polskiego bramkarza. Mowa o świetnych paradach Łukasza Fabiańskiego przy strzałach Arnautovicia oraz Laimera.

Takie podejście stawia Polaków w bardzo złym świetle. Rywale nas się nie boją, co z drugiej strony może być ułatwieniem dla lubiących grać z kontry polskich piłkarzy. Największe zagrożenia pod bramką Stankovcia mieliśmy właśnie z szybkiego ataku, w tym niecelna próba główkowania Lewandowskiego po dośrodkowaniu Grosickiego.

Komentarze